Kolejna inicjatywa samorządu – Mikołajkowy kiermasz ciast połączony z konkursem na najsmaczniejszy wypiek. Komisja najwyżej oceniła słodkie dzieło Leny Futiakiewicz z kl. 1A, a nagrodą była książka kucharska „Italia dla zielonych”. Od dziś działa też na parterze automat do gorących napojów, a w nim gorąca czekolada,  która poprawia nastrój i dodaje energii!

Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką pani Kasi chętnie włącza się w różne dzieła charytatywne. Tym razem w ramach akcji „Podaruj dzieciom uśmiech” odwiedziliśmy Zespół Szkół dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Kłodzku. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę szlachetną zbiórkę. Z okazji Światowego Dnia Wolontariatu (5 grudnia) ślemy wszystkim moc dzielenia się i pomagania. I wierzmy, że dobro wraca!

1 i 2 grudnia klasy 1A i B uczestniczyły w konferencji „Forum Młodych – Od edukacji do pracy” zorganizowanej przez Europejskie Forum Młodzieży. Spotkania, prezentacje i wykłady odbywały się w Hotelu Polanica Resort & Spa, a dotyczyły doradztwa zawodowego, międzynarodowych programów dla młodych, bezpieczeństwa w sieci oraz oferty edukacyjnej uczelni wrocławskich – Politechniki, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Nauk A. Silesiusa w Wałbrzychu.

Miło nam poinformować, że Igor Duński z kl. 4A otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2025/2026. Gratulujemy!

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze …Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa i kontynuowanie staropolskiej tradycji przepowiadania przyszłości. Uczniowie przygotowali tematyczne dekoracje i stanowiska z bogatym katalogiem wróżb. Wszystkim uczestnikom andrzejkowej zabawy gratulujemy kreatywności i zaangażowania!

Drużyna ALO w składzie Kasia Borowska-Sorus (1A), Miłosz Deptuła (4B), Mikołaj Baranowski (2A) i Ksawery Kozłowski (1A) zajęła 1. miejsce w powiatowych rozgrywkach szachowych w ramach Licealiady. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich we Wrocławiu!