Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

18

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania maturalne

Wymagania



maturalne 2021

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Ważne terminy

Ważne terminy

Podręczniki

Listy podręczników



obowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
Bezpieczna



Szkoła

MEN

List Dolnośląskiego



Kuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT



'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
11 XI
23 XII - 3 I
4-5 I
6 I
18-29 I
1-6 IV
1-3 V
4-7 V
3 VI
4 VI

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcja



maturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminu



maturalnego w 2021 r.

Terminy 2021

Ważne terminy
dla ucznia



w roku szkolnym
2020/2021

Porady maturalne

Poradniki



maturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Sukcesy licealistów

LICEUM
Rok szkolny 2020-2021
Ida Szebla

II miejsce w World Talent Show;

I miejsce(Złotą Nutę) oraz Nagrodę Specjalną - na V Festiwalu Piosenki Polskiej "KRUSZWICKA NUTA";

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym The Golden Voice w Krakowie;

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Digi - Talenty Lato 2020 w Polanicy - Zdroju oraz I miejsce w zespole ("Farciary");

Prix w III Ogólnopolskim Konkursie "Piosenki naszych rodziców" w Ożarowie Mazowieckim;

Rok szkolny 2019-2020
Ida Szebla

Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu "Viva la Musica'2020";

1. miejsce w konkursie "Digi-Talenty Wiosna 2020", wyróżnienie (z zespołem "Farciary") w programie "Szansa na sukces Opole 2020";

Grand Prix w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek (z zespołem) 2020;

2. miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kwietnik" w Kutnie.

Maja Stasyszyn

1. miejsce w VIII Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej o Listopadowy Liść Adamajtisa w Kłodzku;

1. miejsce w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Patriotycznej w Dusznikach - Zdrój;

Maciej Szelest beneficjent Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2019/2020;
Rok szkolny 2018-2019
Aleksandra Dziedzic 1. miejsce w kategorii Język Niemiecki w Powiatowym Konkursie Językowym;
Monika Milke 1.miejsce w V Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie. 3. miejsce w XIX Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Szczytniańska Jesień;
Grzegorz Klasicki Zakwalifikował się do zawodów 2. stopnia Olimpiady Biologicznej;
Jakub Unuczek Zajął 4. miejsce w kategorii dronów w XI ROBOTIC ARENA - międzynarodowym turnieju robotyki;
Hanna Podolska 1. miejsce w kategorii Język Angielski w Powiatowym Konkursie Językowym;
Kacper Bzowy 1. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Miss/Mister Ortografii 2019;
Drużyna tenisa stołowego 1 miejsce w powiatowych rozgrywkach LICEALIADY i 3. miejsce w finale strefy wałbrzyskiej;
Julia Bałchan Finalistka ogólnopolskiego konkursu Wybieram Wybory;
Łukasz Pich

Awans do finału VI Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego;
Awans do XV Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz;

Finalista XVI edycji ogólnopolskiego projektu "Matura na 100 procent" CKE;

Rok szkolny 2017-2018
Marek Adaszyński i Michał Czech 1. miejsce w VII Drużynowym Konkursie Chemicznym Politechniki Wrocławskiej;
Maelle Jourdan Zakwalifikowała się do etapu centralnego XLI Olimpiady Języka Francuskiego (24.miejsce w Polsce), uzyskała tytuł finalisty, który zwalnia z matury i zapewnia uzyskanie 100% na poziomie rozszerzonym;
1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego;
Marek Adaszyński Finalista Olimpiady Chemicznej, zdobył 100% z matury z chemii na poziomie rozszerzonym;
Beneficjent Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2017/2018;
Andrzej Puć Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Studium Talent Politechniki Wrocławskiej 2017/2018;
Michał Czech

1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;

Brał udział w II etapie Olimpiady Chemicznej;

Kacper Kaszuba i Tomasz Ściepuro

3. miejsce w powiatowych zawodach w tenisie;

Jarosław Derkowski 2. miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Kłodzku;
Sonia Nawrotek 3. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Tomasz Ściepuro

III miejsce w konkursie "Giner de los Rios"organizowanym przez ambasadę Hiszpanii w RP;

Zakwalifikował się do zawodów 2. stopnia Olimpiady Biologicznej;

Leon Czerwiński I miejsce w konkursie "Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków";
Aleksandra Hytkowska III miejsce w konkursie "Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków"
Kornelia Hankus III miejsce w konkursie "Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków";
Dominika Konarzycka

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej i Miniatury Plastycznej "W odcieniach bieli" - portrety zwierząt;
1 miejsce w konkursie CHOPINALAIA 2018 w kategorii plastycznej organizowanym przez Miejski Zespół Szkół w Dusznikach-Zdroju;
Laureatka I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Komputerowej we Wrocławiu;

Laureatka ogólnopolskiego konkursu "Bliżej pszczół";

 

Rok szkolny 2016-2017
Bartłomiej Syryca Wyróżnienie w konkursie "Tropami rodu" (Kurier Wileński);
Szymon Staniaszek 2. miejsce w etapie powiatowym IV Konkursu Matematycznego;
Michał Mokrzycki Założyciel grupy poetycko - prozatorskiej "Nowotwory"; wydał też tomik wierszy;
Maelle Jourdan 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Nowej Rudzie (język francuski);
Zakwalifikowanie się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego 2017;
G. Klasicki, A. Klasicki, B. Syryca, T. Ściepuro Szkolny zespół muzyczny Alter Music zajął 2. miejsce w Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;
Agnieszka Machońska stypendystka PRM 2016/2017;
Jakub Mroszczyk 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Nowej Rudzie (język niemiecki);
Sandra Norek 2. miejsce w Powiatowym Konkursie Języków Obcych (język angielski);
Oliwia Łuszczyńska Grand Prix w Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;
Marek Adaszyński

I miejsce w Powiatowym Konkursie EkologicznymUdział w zawodach II etapu LXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej (150. miejsce w kraju);
Zakwalifikował się także, po "zaliczeniu" trzech etapów konkursu, do finału programu stypendialnego Adamed SmartUP;

 

Julia Sajewicz, Marcelina Szumielewicz, Bartosz Gozdek, Grzegorz Klasicki 1. miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju "Pierwsza Pomoc" w Nowej Rudzie;
Rok szkolny 2015-2016
Mateusz Tatka 2. miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim chłopców;

Złoty medal w zawodach narciarskich Licealiady, które odbyły się 7 lutego w Zieleńcu;
Sandra Norek 2. miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim dziewcząt;
Katarzyna Kasprowicz 3. miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim dziewcząt;
Oliwia Łuszczyńska

1. miejsce w XX Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;

2. miejsce w Przeglądzie Piosenki Musicalowej i Filmowej;

1. miejsce w w konkursie Moja Mała Ojczyzna;

Michał Bobula 4. miejsce w XII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz;
Marek Adaszyński Laureat XV edycji konkursu stypendialnego "zDolnySląsk" organizowanego przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień;
I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym;
Donata Młynarowicz Laureatka XV edycji konkursu stypendialnego "zDolnySląsk" organizowanego przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień;
Jakub Mroszczyk 148 miejsce w okręgowych eliminacjach Olimpiady Języka Niemieckiego;
Rok szkolny 2014-2015
Jowita Pawlus Laureatka wojewódzkiego konkursu "Losy Polaków na Wschodzie";
Damian Kudenko Laureat Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej;
Przemysław Madej 10 miejsce w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton;
Aleksandra Pinkas 15 miejsce w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton;
Jakub Mroszczyk Udział w okręgowych eliminacjach Olimpiady Języka Niemieckiego;
I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w Nowej Rudzie;
Wojciech Zieliński 1. miejsce w Otwartym Konkursie Fizycznym szkół ponadgimnazjalnych w Kłodzku;
Karolina Chwastek Brązowa medalistka Masters Mazovia Cup;
Złota medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska w taekwon-do;
Agnieszka Machońska 3. miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym;
Adrianna Kułak 1. miejsce w mistrzostwach powiatu kłodzkiego w narciarstwie alpejskim;
Katarzyna Kasprowicz 2. miejsce w mistrzostwach powiatu kłodzkiego w narciarstwie alpejskim;
Rok szkolny 2013-2014
Adrian Martuszewski Beneficjent stypendium PRM;
Aleksandra Pinkas, Dominika Zdęba, Michał Bobula i Kornel Milcarz I miejsce i Nagroda Główna w Ogólnopolskim XII Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc" w Nowej Rudzie;
Aleksandra Pinkas Finalistka IX Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego w Krasnymstawie;
Aleksander Marek I miejsce w X Grand Prix MTB "Solidarności" w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB Cross Country, Jaworzyna Śląska 2014;
Wojciech Zieliński Finalista II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego;
Bartosz Gieracki 2 złote medale (styl dowolny i motylkowy) w zawodach pływackich w ramach Licealiady;
Julia Iwańska, Magda Bróż, Jakub Kozimor, Maciej Czaja, Oskar Doroszuk, Bartek Iwański I miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Nowej Rudzie;
Rok szkolny 2012-2013
Paweł Mazurek Beneficjent stypendium PRM;
Oliwia Waleszkiewicz III miejsce w IV "Ścieżce Sudeckiej";
Arkadiusz Adamiszak 1 miejsce w wojewódzkich zawodach strzeleckich ligi obrony kraju z broni kulowej w konkurencji: karabin sportowy - junior;
Maks Bartosik, Łukasz Czemarmazowicz, Oskar Doroszuk, Kamil Handl, Bartek Iwański I miejsce w finale Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży Rowery MTB Chłopców;
Paweł Mazurek Wicemistrz Polski w turnieju scrabble w Warszawie XII 2012;
Estera Piznal Wyróżnienie w konkursie językowym "W cieniu kłodzkiej róży" 2012 (język francuski i włoski);
Drużyna dziewcząt III miejsce w koszykówce w zawodach powiatowych (opiekun - p. D.Zajączkowski);
Estera Piznal 2. miejsce w Dolnośląskim Konkursie Kolęd w Języku Esperanto KRISTNASKA KANTO-2013 we Wrocławiu; uzyskane wyróżnienie daje możliwość nagrania krążka DVD; którego fundatorem jest esperantystka z Holandii, p.Mila van der Holst-Kolińska;
Magdalena Bróż Udział w wojewódzkich eliminacjach Olimpiady Solidarności;
Łukasz Czemarmazowicz Udział w wojewódzkich eliminacjach Olimpiady Solidarności;
Julia Iwańska I miejsce w Powiatowych Zawodach Strzeleckich;
Zuzanna Droździk II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Żołnierze Wyklęci";
Aleksandra Kołaczek Finalistka IV Konkursu Matematyczne Origami "Żuraw", organizowanego przez Instytut Matematyki i Informatyki UWr i Fundację Matematyków Wrocławskich;
Paweł Mazurek II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Mister Ortografii 2013";
Bartłomiej Iwański Zajął I miejsce w wyścigu BIKE MARATON w Zdzieszowicach (13.05.2013);
Kamil Handl Zajął III miejsce w wyścigu BIKE MARATON w Zdzieszowicach (13.05.2013);
Rok szkolny 2011-2012
Joanna Schick Beneficjentka stypendium PRM;
Adrian Martuszewski Laureat konkursu języka niemieckiego;
Arkadiusz Adamiszak Laureat zawodów pływackich Licealiada; 2011;
I miejsce w powiatowych zawodach strzeleckich;
Paweł Mazurek Obrońca I miejsca w ogólnopolskim konkursie scrabble;
Bartłomiej Iwański Laureat Powiatowego Konkursu Ekologicznego;
Estera Piznal II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego w Nowej Rudzie;
Magdalena Niemczyk
Anita Mycak
Jakub Adamczewski
Laureaci OKR etap miejski;
Rok szkolny 2010-2011
Natalia Madetko II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Stypendystka PRM;
Paweł Mazurek I miejsce Krajowym Turnieju Scarabble;
Mateusz Hoderny I miejsce w zawodach pływackich;
Dariusz Rachwał II miejsce w zawodach strzeleckich;
Łukasz Przydział III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Nowej Rudzie;
Dominika Wojtaszek II miejsce w I Powiatowym Konkursie Języka Polskiego w Bystrzycy Kłodzkiej;
Jakub Adamczewski Laureat wojewódzkiego przeglądu piosenki harcerskiej;
Rok szkolny 2009-2010
Olivier Śmigielski III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Karolina Holly Stypendystka PRM;
Michał Czerniak I miejsce w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej w Jaworzynie Śląskiej;
A. Chodakowska, A. Komorowska,
M. Padziński, B. Goryń
I miejsce drużynowo w Powiatowych Zawodach Strzeleckich w Polanicy Zdroju;
Agnieszka Chodakowska I miejsce w kategorii dziewcząt w Powiatowych zawodach Strzeleckich w Polanicy Zdroju;
Dariusz Marciniszyn Finalista XXXIX Olimpiady Artystycznej, sekcja muzyki;
Katarzyna Mazur Beneficjentka stypendium Burmistrza Kłodzka;
Natalia Madetko Udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu z fizyki;
I miejsce w wojewódzkim konkursie literacko-dziennikarskim;
Łukasz Przydział II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Nowej Rudzie;
Rok szkolny 2008-2009
Dorota Czerwińska Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego o Laur Złotego Pióra;
Olivier Śmigielski I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Sandra Szczerek I miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym - "Eko-Planeta";
Stypendystka PRM;
Karolina Holly I miejsce na XVIII Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;
Rok szkolny 2007-2008
Nicolas Śmigielski I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Bartłomiej Bloch II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Olivier Śmigielski III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Roksana Korman Stypendystka PRM;
Sandra Szczerek Laureatka konkursu Tolerancja 2008;
Karolina Kołaczek Laureatka konkursu Tolerancja 2008;
Rok szkolny 2006-2007
Hubert Łuszczewski Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literacko-dziennikarskim Moja Małą Ojczyzna 2007;
Stypendysta PRM;
Anna Ryjewska III miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Debiut Młodego Reportera";
Nicolas Śmigielski III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Klaudia Nietupska II miejsce w Taekwondo Mistrzostw Polski;
Tomasz Filas I miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Tenisa Stołowego;
Łukasz Nyczko I miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Tenisa Stołowego;
Rok szkolny 2005-2006
Aneta Popiel III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego; Stypendystka PRM;
Pamela Łętek Najlepsze redakcje gazet szkolnych powiatu kłodzkiego - edycja 2006;
Hubert Łuszczewski Najlepsze redakcje gazet szkolnych powiatu kłodzkiego - edycja 2006;
Rok szkolny 2004-2005
Ewa Sarka Laureatka etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie;
Aleksandra Chmara I miejsce w Powiatowym Konkursie "W cieniu Kłodzkiej Róży"-język francuski;
Laureatka konkursu fotograficznego;
Mateusz Batóg Laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie;
Maria Hornatkiewicz I miejsce w strefowych zawodach pływackich w Świdnicy;
Magdalena Zdrolik II miejsce w Powiatowym Konkursie "W cieniu Kłodzkiej Róży" - język angielski;
Michał Urbański IV miejsce na Powiatowym Konkursie Ortograficznym;
Maja Wąsowicz II miejsce w Taekwondo, eliminacjach do Mistrzostw Polski;
Sandra Guska I miejsce w powiecie - Narciarstwo Alpejskie;
Izabela Talarczyk II miejsce w IV edycji konkursu "Kronika rodzinna" organizowanego przez CKU we Wrocławiu;
Rok szkolny 2003-2004
Anna Maj II miejsce na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Laureatka wojewódzkiego konkursu chemicznego Head Hunters Wrocław 2003;
Natalia Jackulak Wyróżnienie na Powiatowym Konkursie Literackim;
Joanna Smerek Grand Prix na Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Przemocy nie";
Ewa Sarka IV miejsce na wojewódzkim konkursie "Spotkania z muzyką";
Joanna Rząsa Najlepsza absolwentka 2003, stypendystka PRM;
 
Opracowanie: Mariola Łuszczewska

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,323,777 unikalne wizyty