Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

1

Facebook

Dyrektor szkoły

Psycholog

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wyjście do Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Obrazy newsów: zdziejw.jpg

30 kwietnia 2013, uczniowie naszego gimnazjum wybrali się do Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w celu zwiedzenia wystawy, zatytułowanej „Z dziejów Kłodzka”. W wyprawie w przeszłość towarzyszył nam Pan Przewodnik, który oprowadzał naszą grupę i ciekawie opowiadał o zgromadzonych tu pamiątkach z przeszłości. Ekspozycja obejmowała podziemia kłodzkiego muzeum i pomieszczenia znajdujące się na parterze, przedstawiała dzieje naszego miasta na przestrzeni wieków – od średniowiecza, po czasy współczesne. Zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeczy i miejsc, m.in. salę imitującą średniowieczne skryptorium, w którym oglądaliśmy oryginalne starodruki i dawne księgi, piwnice zamienione w sklepy i magazyny dawnych kłodzczan, a także salę kinową, w której obejrzeliśmy film dokumentalny pana Roberta Stando, przedstawiający wstrząsający obraz Kłodzka niszczejącego latach 50. Ciekawym elementem wystawy był także wagon towarowy, który nawiązywał do wydarzeń mających miejsce po II wojnie światowej, kiedy z terenów Ziemi Kłodzkiej wysiedlano dotychczasowych mieszkańców, sprowadzając na ich miejsce naszych dziadków, którzy przybyli na Ziemie Odzyskane z różnych części kraju.

Należy również zwrócić uwagę na nowe rozwiązania techniczne, zastosowane przez twórców wystawy, które sprawiły, była ona niezwykle ciekawa i z przyjemnością ją zwiedziliśmy. Można ją śmiało polecić każdemu, kto chciałby zgłębić historię i tajemnice naszego miasta.

Agata, Nikki, Karolina IG

Sukces Oli

 

Obrazy newsów: origami.jpg

Ola Kołaczek zajęła 5. miejsce w ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Origami 2013 organizowanym przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyki UWr.

Bliższe spotkanie z Europą!

Obrazy artykułów: efm01.jpg

„O radości iskro bogów,

Kwiecie elizejskich pól…”

Spotkanie Europejskiego Forum Młodzieży odbyło się 17.04.2013r. w Starostwie Kłodzkim. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt brać w nim udział w składzie: Aleksandra Kołaczek, Anita Mycak, Paweł Mazurek, Klaudia Sajewicz, Wiktoria Łukowicz, Estera Piznal, Arkadiusz Adamiszak i Bartłomiej Iwański. Oprócz nas w konferencji udział brali uczniowie innych szkół. Do godziny 9.00 odbywała się rejestracja uczestników, po czym oficjalne powitanie i rozpoczęcie konferencji. W międzyczasie przychodzili wolontariusze wielu krajów, przebywający na projektach w Kotlinie Kłodzkiej.

Czytaj więcej... 

Wycieczka do Wrocławia

Zaraz po świętach, 3.kwietnia, uczniowie ZSA po raz kolejny odwiedzili gmach Opery Wrocławskiej wraz z opiekunką, panią Agatą Baran, podziwiali balet „Romeo i Julia” w reżyserii Sergiusza Prokofiewa i Jerzego Makarowskiego. Spektakl został zrealizowany we współpracy z teatrem Wielkim w Łodzi.

Ta kulturalna uczta miała miejsce wieczorem, natomiast wczesnym popołudniem wszyscy udali się do centrum handlowego Sky Tower, do kręgielni, gdzie spędzili dwie godziny świetnej zabawy. Pogoda nas nie rozpieszczała, toteż każdy z nas w ramach „odreagowania kwietniowego ataku zimy” mógł dać upust swojej energii zbijając kręgle. Każdemu ten sposób spędzania czasu bardzo przypadł do gustu. Chociaż kręgle nie zawsze chciały się zbić, a bila uciekała nam „tam gdzie nie powinna”. Niemiej jednak wrażenia były niesamowite.

Następnie pojechaliśmy naszym wspaniałym autobusikiem pod galerię „Pasaż Grunwaldzki”, gdzie oddaliśmy się wiosennym zakupom oraz,, zaatakowaliśmy” Mc Donalds i KFC. Po kręglach jedzenie smakowało jeszcze bardziej. Kiedy zapadał już wieczór, zamieniliśmy nasz autokar na małą przebieralnię i wszyscy ubrani na galowo poszliśmy do opery, bombardowani śnieżycą, która o tej porze dawała wszystkim nieźle w kość.

Sztuka była wspaniała. Dobrze znana nam szekspirowska historia Romea i Julii wpleciona w układ taneczny i doskonałą grę aktorską, dała zdumiewający efekt. Libretto podzielone było na trzy akty. Początek był niezwykle ciekawy. Całą sztukę otwiera Fatum. Był to aktor umalowany na biało i ubrany w czarne spodnie, który specyficznym krokiem przemieszczał się po scenie, a następnie wraz z podniesieniem jego prawej ręki kurtyna szła w górę i rozpoczynała się cała kulturalna uczta. Już na samym początku największe wrażenie wywarła na nas szermierka w wykonaniu dwóch zwaśnionych rodów: Capulettich i Monecchich w połączeniu z układem tanecznym. Największym wachlarzem możliwości popisali się tutaj aktorzy grający główne role. Wywarli oni na nas ogromne wrażenie i byli niekwestionowanymi gwiazdami całego wieczoru, nie ujmując innym, których gra była równie znakomita.

Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Dzięki niej mogliśmy poczuć,  że bierzemy czynny udział w życiu kulturalnym co jest dla nas, młodych ludzi, bardzo ważne. Mamy nadzieję, że nasza szkoła częściej będzie organizować takie wyjazdy, ponieważ są one dla nas bardzo wartościowe. Balet „Romeo i Julia” na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wiktoria Łukowicz z kl. IIA liceum

Liga Humanistyczna 2013 - wyniki

Obrazy newsów: lh2013.jpg

Liga Matematyczna 2013 - wyniki

Obrazy newsów: lm2013.jpg

Zasady egzaminu gimnazjalnego

Obrazy newsów: zasgim.jpg

Konkurs literacki

Obrazy newsów: konklit.jpg

Dominika Zdęba otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

Apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz


Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, drodzy Uczniowie

Już czwarty rok organizujemy wspólnie z TVP Wrocław akcję ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą - MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Dla uczniów dolnośląskich szkół jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. W ubiegłym roku 360 wolontariuszy pracowało podczas wakacji przy porządkowaniu kresowych nekropolii, ponad 100 tysięcy młodych ludzi przekazało na ten cel jedną symboliczną złotówkę. Wszystkich uczestników i osób zaangażowanych w tę akcję proszę o przyjęcie serdecznych podziękowań.

Przed nami kolejna wyprawa. Już 3 lipca ponad 500 młodych Dolnoślązaków wyjedzie do pracy na 50 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu.

Rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek, które można wpłacać do 10 maja tego roku na charytatywne konto akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku jest to konto Związku Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu ul Chrobrego 11/2A.

30 1540 1030 2001 7760 0457 0001
KRS: 0000228551


Informacje na temat akcji, lista wpłacających, reportaże STUDIA WSCHÓD można znaleźć na stronie internetowej www.studiowschod.pl

Dolnośląski Kurator Oświaty
Beata Pawłowicz

 

Pełna treść listu - http://www.kuratorium.wroclaw.pl/zal/LISTK.pdf 

Finał VII PKKJP

 FINAŁ VII POWIATOWEGO KONKURSU KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Obrazy newsów: pkkjp1.jpg

 

Już po raz siódmy Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku zorganizował swój autorski Konkurs Kultury Języka Polskiego – w tym roku pod hasłem „Słowa, co nic już nie znaczą" – cytatem z wiersza Jonasza Kofty.

Finał powiatowy przewidywał  dwa etapy: pisemny i ustny. Podczas tego pierwszego młodzi mistrzowie języka musieli rozwiązać test- jak trudny- sprawdźcie Państwo sami, próbując odpowiedzieć na kilka przykładowych pytań testowych.  Np.: jak brzmi Ms l.poj. od  rzeczownika pascha, albo D l.mn. od nuda ? Albo jak poprawnie wymawiamy feng shui i google i co oznaczają wyrażenia ex aequo, in vitro i nihil novi ? Etap drugi – ustny- to dopiero twardy orzech do zgryzienia! Należało przedstawić najwyżej pięciominutową prezentację na temat: „Książka, do której chętnie wracam". Jury oceniało oryginalność pomysłu w ujęciu tematu, bogactwo językowe oraz poprawność. Od razu wszystkim, przyszłym uczestnikom konkursu także, zdradzę wielką tajemnicę… Najbardziej podobają się te prezentacje, które są zabawne albo osobiste, albo operują aluzją literacką lub przypominają scenkę aktorską. Pamiętajcie! Zawsze czymś trzeba słuchacza zaskoczyć.

Do zmagań finałowych zgłosiło się 15 uczestników z różnych gimnazjów w powiecie: Lewina Kłodzkiego, Kudowy-Zdrój, Międzylesia, Szcztnej, Bystrzycy Kłodzkiej. Z kłodzkich gimnazjów do finału przystąpili uczniowie  Gimnazjum Publicznego  oraz Alternatywnego Gimnazjum.  Laureatami zostały trzy osoby: I miejsce zajęła Kinga Łukawska z Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej (opiekun - Magdalena Dereń , II miejsce przypadło w udziale Oli Podhalicz z Alternatywnego Gimnazjum w Kłodzku (opiekun- Agata Baran), a III lokatę zdobyła Sylwia Ponulak z Zespołu Szkół w Międzylesiu (opiekun – Jolanta Skrzypczak). Nagrody wręczył  laureatom wiceburmistrz, Pan Witold Krzelowski, a  o "słowach - wytrychach , karierowiczach i natrętach " opowiedziała uczniom Pani Mariola Łuszczewska, dyrektor ZSA. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, dziękujemy także opiekunom za krzewienie kultury słowa wśród młodych, winszujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom i ich nauczycielom, ponieważ dostać się do finału to już sukces – w końcu jest się najlepszym w swojej szkole!

Na uwagę zasługuje bardzo sympatyczna atmosfera konkursu i godna oprawa (obfity poczęstunek, wspaniałe nagrody i upominki dla wszystkich uczestników), a także sprawiedliwość i obiektywizm – jury za każdym razem jest dobierane losowo spośród nauczycieli – opiekunów uczestników.

Nie byłoby jednak mowy o jakiejkolwiek oprawie konkursu, a co dopiero o tak bogatej, gdyby nie hojność wspaniałych darczyńców: Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Urzędu Miasta w Kłodzku oraz Zarządu ZSA. Kłaniamy się nisko, składamy gorące podziękowania i oczywiście prosimy o więcej w przyszłym roku. Cieszymy się, że rozwija się nasza współpraca, a Dolnośląski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Kłodzkiego i Burmistrz Kłodzka od lat obejmują honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem, za co jesteśmy bardzo zobowiązani. Dziękujemy również za patronat medialny Gazety Prowincjonalnej „Brama”, która oczywiście umieści niniejszą relację na swoich łamach.

Obrazy newsów: pkkjp2.jpg

Koncert zorganizowany przez Samorząd ZSA

Obrazy newsów: forever2.jpg

25 stycznia w Zespole Szkół Alternatywnych odbył się koncert rozpoczynający ferie, zorganizowany przez Samorząd ZSA oraz Bee Happy. Akustyczne granie w miłej atmosferze dostarczyli nam - Łukasz Pochroń, występujący pod pseudonimem Mystovski, a także Artur Młynarski, czyli Artekem. Występ artystów, z pewnością należał do nietypowych i zapamiętamy go na długo.

Przez cały koncert salę oświetlały jedynie płomienie świec, które wprowadziły nas wszystkim w szczególny nastrój. Podczas dwugodzinnej gry rozkoszowaliśmy się pięknem muzyki, jaką dostarczyli nam wykonawcy. Niestety - wszystko co dobre, szybko się kończy. Obiecujemy jednak, że niebawem przygotujemy dla Was następną niespodziankę, oczekujcie informacji o kolejnych wydarzeniach!Obrazy newsów: forever1.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,965,838 unikalne wizyty