Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

8

Facebook

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:

1. 1 listopada;
2. 11 listopada;
3. 23 grud.-1 stycz.;
4. 2-3 stycznia;
5. 10-20 lutego;
6. 9-14 kwietnia;
7. 1-3 maja;
8. 4-8 maja;
9. 12 czerwca;
10. 25 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powiatowy Konkurs Językowy

Obrazy newsów: dyplom3.jpg

 

14 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie odbyły się finał Powiatowego Konkursu Językowego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Jak co roku, uczniowie Alternatywnego LO zdobyli najwyższe laury. W tym roku I miejsce w konkursie z języka angielskiego zdobyła Hanna Podolska z klasy trzeciej, natomiast z języka niemieckiego I miejsce zdobyła Aleksandra Dziedzic z klasy drugiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, rywalizowali najlepsi ze szkół średnich powiatu, wiec tym bardziej sukces Hani i Oli jest godny uznania. Naszym mistrzyniom serdecznie gratulujemy! Alternatywna jest z Was bardzo dumna.

 

Obrazy newsów: dyplom4.jpg

XXV Sejm Dzieci i Młodzieży

 


Obrazy newsów: xxvsdm.jpg

 

Rozpoczęła się rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie będą musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.
Uczestnicy XXV sesji SDiM zmierzą się więc z zadaniem rozpowszechnienia zarówno historii, jak i osoby, o której zdecydują się opowiedzieć. W tym celu będą musieli stworzyć trwały efekt realizowanego projektu, w postaci krótkiego filmu, słuchowiska, witryny internetowej lub innego pomysłu promującego losy wybranego bohatera.
Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów potrwa do 4 kwietnia, natomiast ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynie 8 kwietnia o godzinie 23.59. Lista najlepiej ocenionych prac zostanie ogłoszona 30 kwietnia br., a ich autorzy 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich w charakterze uczestnika lub uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r.

Wybieram Wybory

 

Obrazy newsów: jbalchan.jpg

 

Julia Bałchan z klasy 2A awansowała do II etapu konkursu „Wybieram wybory” organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz Krajowe Biuro Wyborcze. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny - etap powiatowy


Obrazy newsów: lpich.jpg

 

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku: Irena Biesiadecka-Adamek, Renata Mrózek-Adamczyk, Elżbieta Wąs i Witosław Pająk już po raz szósty organizują 3-poziomowy Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny o Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego.
19 lutego 2019 roku w murach „Chrobrego” został przeprowadzony II etap konkursu. Wzięło w nim udział 41 uczniów z powiatu kłodzkiego
 
kategoria szkoły ponadgimnazjalne
 
Gunia Katarzyna I Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku
Lawenda Hubert I Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku
Noga Łukasz Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie
Pich Łukasz Alternatywne Liceum w Kłodzku
Popiel Michał I Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku
Romanowski Miłosz Liceum Ogólnokształcące w Bystrzycy Kłodzkiej
Finał konkursu odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku.

XV Edycja Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019 - podsumowanie II etapu

Obrazy newsów: konkurskoronkiewicz.jpg

 

Dnia 06 marca 2019 roku w LO nr X we Wrocławiu odbył się II etap XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019, organizowany wspólnie  z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 19 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Jury konkursu wyłoniło 10 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 3 kwietnia.
Finalistami XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:
• Krzysztof Nowak - Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
• Anastasiia Lysak - Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej, Wrocław
• Łukasz Pich - Alternatywne Liceum Ogólnokształcące, Kłodzko
• Jakub Garwoła - III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Lublin
• Wojciech Strzelecki - Liceum Ogólnokształcące nr I, Oława
• Julia Wilk - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Wieluń
• Kacper Krasnopolski - Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicz, Wrocław
• Łukasz Noga - Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Nowa Ruda
• Agnieszka Jażdżewska  I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
• Jakub Dobrzański - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lubin

Obrazy newsów: konkurskoronkiewicz1.jpg

Poprawki na planie

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy (poprawiony) plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 11.03.2019.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Warsztaty z wolontariuszami z Europejskiego Forum Młodzieży

Obrazy artykułów: wolontariat11.jpg

 

W środę 20 lutego 2019r. klasy drugie liceum wzięły udział w warsztatach z wolontariuszami z Europejskiego Forum Młodzieży z Bystrzycy Kłodzkiej. Tematem zajęć "DIGITAL ERA” (warsztaty w całości prowadzone w j. angielskim) były szeroko rozumiane media społecznościowe. Między innymi korzyści i zagrożenia związane z ich korzystaniem. Uczniowie nauczyli się jak te zagrożenia odpowiednio wcześnie zauważać i ustrzec się przed ich skutkami. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, chętnie dyskutowała i z zainteresowaniem wysłuchała, tego, co chcieli przekazać im wolontariusze.

 

Obrazy artykułów: wolontariat12.jpg

Sukcesy uczniów

Obrazy newsów: olimpbiol01.jpg

 


 

 

Obrazy newsów: olimpbiol02.jpg

Tango

Obrazy newsów: tango.jpg

 

Spektakl, który obejrzały 18bm. klasy 3 LO na scenie KOKSiR, oparty na motywach dramatu o tym samym tytule autorstwa Sławomira Mrożka, jest nowoczesnym podejściem jego twórców do sztuki z lat sześćdziesiątych. Piotr Cyrwus, reżyser przedstawienia, umieścił akcję we współczesnym świecie. Artur i Ala zamiast garnituru i ozdobnej piżamy mają bluzy i dresy. Między aktami słychać  nowoczesną muzykę, hip-hop, której towarzyszą efekty świetlne, co moim zdaniem było niepotrzebne, a nawet zbędne. Reżyser nie trzymał się ściśle tekstu - brakowało niektórych dialogów, które zostały zastąpione dopisanymi kwestiami. Gra aktorska (w wiekszości) była na dobrym poziomie. Według mnie najlepiej została odtworzona postać Eugenii, natomiast uważam, że dobór aktora do roli Artura był nietrafiony.

Piotr Cyrwus zmienił zakończenie dramatu, aby pokazać jego ponadczasowość, być może w tym celu zostały wprowadzone pozostałe zmiany. W sposób zabawny i prosty przedstawił młodym widzom narodziny władzy totalitarnej w domu Stomila.
Treść dramatu została przedstawiona w sposób oryginalny, ale niestety spektakl nie spełnił moich oczekiwań. Tym bardziej nie zachwycił. Nie zdecydowałabym się wybrać na niego po raz drugi.
Klaudia Adamczyk, 3b.

Tango

Obrazy newsów: tango.jpg

 

Osiemnastego lutego klasy 3A i 3B udały się na spektakl pt."Tango". Przedstawienie odbyło się w Kłodzkim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Ponadczasowe dzieło Sławomira Mrożka, w reżyserii Piotra Cyrwusa i wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Ludowego, zostało przedstawione z niemal mistrzowską wiernością oryginałowi.
Główną rolę Artura odegrał Marcin Kalisz. Młody aktor we wspaniały sposób wcielił się w postać młodego buntownika, który nie zgadza się z brakiem jakichkolwiek norm i zasad w swojej rodzinie. Rodzice, bardzo nowocześni, dążący do całkowitego wyzwolenia, zostali  odegrani przez Maję Berełkowską-Cyrwus oraz Andrzeja Franczyka. W moim odczuciu postać ojca nie wzbudza zastrzeżeń, w przeciwieństwie do matki-Eleonory. Aktorka nie była dość wyraźnie zarysowaną postacią, lekko mdłą, jej kreacja nie odpowiada mojej wizji postaci, jaką mam po lekturze dramatu. Babcia Eugenia (Jadwiga Lesiak) wprowadzała na scenę wiele komizmu, jednak po głębszej analizie okazywało się, że była osobą, która jako jedna z niewielu pamiętała świat, do którego dążył Artur-świat pełen harmonii, reguł. Wujek, brat babci, także z początku chciał pomóc Arturowi w odnalezieniu i stworzeniu całkowicie nowej formy świata. Niestety, po objęciu władzy przez Edka w pełni mu się podporządkował.
Uważam, że gra aktorska była naprawdę na wysokim poziomie. Scenografia także nie budziła zastrzeżeń, choć nie była do końca wierna didaskaliom z "Tanga". Gra świateł i muzyka była natomiast zaskoczeniem. Nie spodziewałam się utworów z gatunku polskiego hip-hopu, w mojej opinii nie pasowały do całości spektaklu. Piotr Cyrwus chciał tym "otworzyć przestrzeń dla nowej interpretacji". Ocena, czy reżyserowi się to udało, należy do widzów. Sztuka jest przystępna w odbiorze dla uczniów, a elementy groteski potrafią rozbawić. Problem lektury także został przedstawiony w sposób bardzo wyraźny. Mimo małych niedociągnięć, wyłączenie w oprawie scenograficznej i muzycznej, polecam spektakl i czynię to z wielką przyjemnością.

 

Ola Nocek

Powiatowy Konkurs Językowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły  w Powiatowym Konkursie Językowym dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego. Uczniowie z poniższej listy będą reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się 14 marca. Trzymamy kciuki!

 


Obrazy newsów: pkj.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.13
2,537,592 unikalne wizyty