Losowy numerek dnia
Telefon

Dyrektor szkoły
Pedagog
Numer konta
Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224
Wymagania maturalne
Projekt Łazik
Ważne terminy
Podręczniki
Procedury bezp.
Politechnika
MEN-BS
MEN
Projekt UE
Allianz
Szkoła w działaniu
Dni wolne
23 XII - 3 I
4-5 I
6 I
18-29 I
1-6 IV
1-3 V
4-7 V
3 VI
4 VI
Materiały pomocnicze
Dostosowanie LO
Instrukcja maturalna
Egzamin maturalny
Terminy 2021
Porady maturalne
Zdawalność matury
Wybierz studia
Pajacyk
EFS

Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.
Ostatnie artykuły
Logowanie
Razem na Święta
Zapraszamy udziału w akcji MEN Razem na Święta
Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji MEN "Razem na Święta". Celem naszej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
"Razem na Święta" 2020
"Razem na Święta" to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji "Razem na Święta" powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
Przykłady działań w ramach akcji "Razem na Święta"
Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania:
- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
- samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
- przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
- zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
- zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
- przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
- wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.
Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu. Chętnie poznamy inne działania realizowane przez uczniów i nauczycieli.
Zapraszamy do udziału!
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji
KOMUNIKAT
KOMUNIKAT
Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia MEN z 24 listopada 2020r.przedłuża się zdalny tryb nauczania WE WSZYSTKICH KLASACH Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego do 3 stycznia 2021r.
UWAGA!
OD 30 XI - WSZYSTKIE LEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ ONLINE I TRWAJĄ PO 30 MINUT
Kłodzko, 27 XI 2020r. Mariola Łuszczewska
Komunikat
UWAGA NAUCZYCIELE ALTERNATYWNEGO LO !
SZKOLENIE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z TESTPORTALU ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK (27 listopada) o GODZ. 16.00 na platformie MS TEAMS. Proszę nauczycieli nieobecnych na poprzednim szkoleniu o wzięcie udziału w tej formie doskonalenia.
Mariola Łuszczewska
Komunikat
ZASTĘPSTWA PIĄTEK, 27 LISTOPADA
1,2 lekcja - 3AB - zajęcia odwołane (chemR, j.polskiR, j.angP)
KL. 3A - zajęcia offline cały dzień
KL. 3B - PRÓBNE TESTY
8.15 - 11.25 - MTEMATYKA - (koniec pracy z arkuszem najwcześniej o 10.45)
sala 19 - p. Cugowska (Hankus, Popowicz, Tomaszewski, Michalczyk , Burak, Makuch )
sala 18 - p. Grodzicka ( Matusiak, Słoboda, Satława, Czelnik, Hrobok)
sala 20 - p. Czyszczoń (Zając, Lis, Welskop, Kot, Zakrzewska, )
sala 21 - p. Hoffman -Choduń (Baczmańska, Plachowska, Krzak, Wojewoda)
PRZERWA 11.25 - 11.40 (UCZNIOWIE ZOSTAJĄ W SALACH, WIETRZĄ SALE)
DYŻUR p. Hoffman/p. Czyszczoń
11.40 -13.30 JĘZYK POLSKI - uczniowie jak wyżej (koniec pracy z arkuszem najwcześniej o 13.00, pojedyncze opuszczanie sal)
sala 19 - p. Szeremeta
sala 18 - p. Trybukiewicz
sala 20 - p. Ditrich
sala 21 - p. Hoffman-Choduń
UCZNIOWIE POJEDYNCZO OPUSZCZAJĄ SALE po 1. i 2. części testów
(dyżur na korytarzu w czasie pisania - p. Marzenka)
Sukcesy
Mimo pandemii i trudów zdalnej nauki, Ida Szebla z kl. 2A nie ustaje w zdobywaniu laurów w konkursach i festiwalach muzycznych. Gratulujemy!
1.W XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jeremiego Przybory - jest to bardzo prestiżowy konkurs, w którym biorą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, Ida zdobyła III miejsce.
https://youtu.be/SUKhDo_bNf0?t=3188
2. W Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. H. Morysa i A .Litwina w Kielcach - zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę specjalną , czyli nagranie w profesjonalnym studio nagraniowym.
https://www.youtube.com/watch?v=RSI4GHxwqYk&feature=youtu.be
3.Ponadto w ostatnim czasie otrzymała wyróżnienie na festiwalu Wielcy Nieobecni w Malborku oraz II miejsce na III Festiwalu Piosenki bez Granic w Jędrzejowie.
https://youtu.be/blpKmt24nrY?t=5169
Komunikat
W panelu bocznym umieszczone zostały nowe wymagania maturalne 2021.
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 r.
W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne – chcemy pokazać, na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.
Wymagania egzaminacyjne to istotne wytyczne dla nauczycieli i uczniów. Dzięki nim wiadomo, jakie wiadomości i umiejętności będą sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych oraz co należy z lat wcześniejszych powtórzyć do egzaminu. Wprowadzone rozwiązania pozwolą również na większy komfort pracy nauczycielom.
Prace nad wymaganiami egzaminacyjnymi
Dziś, 19 listopada zakończył się pierwszy etap prac zespołów ekspertów, którzy od października br. pracowali nad opracowaniem wymagań egzaminacyjnych.
Minister Edukacji i Nauki, po analizie wyników ubiegłorocznych egzaminów i biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, uznał, że w 2021 r. egzaminy powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Podjął również decyzję o powołaniu zespołów eksperckich, których zadaniem było opracowanie propozycji wymagań egzaminacyjnych. Członkami tych zespołów zostali eksperci w zakresie każdego przedmiotu: nauczyciele-praktycy, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele CKE i okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Zadaniem zespołów było przeanalizowanie obowiązujących podstaw programowych oraz stworzenie – na ich podstawie – wymagań egzaminacyjnych dla poszczególnych przedmiotów w zakresie obu egzaminów. Podczas tych prac eksperci przeprowadzili również konsultacje międzyprzedmiotowe, tak aby wymagania egzaminacyjne dla pokrewnych przedmiotów, np. biologii i chemii, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii były skorelowane i spójne. Efektem pracy zespołów jest przygotowana propozycja wymagań egzaminacyjnych na rok szkolny 2020/2021. Co istotne zmiana ta będzie dotyczyła egzaminów przeprowadzanych wyłącznie w bieżącym roku szkolnym (2020/2021).
Prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych
Od 20 listopada br. rozpoczynamy prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych. Na uwagi i opinie merytoryczne czekamy do 27 listopada br. Prosimy, aby wysyłać je na adres: prekonsultacje@men.gov.pl. Wszystkie przesłane opinie zostaną przekazane zespołom, które na kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt.
Kolejne kroki w przygotowaniu egzaminów
Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia. Również w grudniu rozpoczną się szkolenia dla doradców metodycznych i nauczycieli, organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dodatkowo dyrektor CKE opublikuje aneksy do informatorów, zawierające m.in. opisy zmian w formułach arkuszy, zmodyfikowane zakresy struktur gramatycznych dotyczące egzaminów z języków obcych nowożytnych oraz listy lektur do egzaminów z języków mniejszości narodowych, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.
Po opublikowaniu ostatecznej wersji wymagań egzaminacyjnych zostaną opracowane arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Następnie zostaną one udostępnione szkołom i zdającym w marcu 2021 r., na około 2 miesiące przed egzaminami w maju 2021 r.
Warto podkreślić, że w przypadku egzaminu ósmoklasisty w 2021 r. uczniowie będą mieli więcej czasu na opanowanie i powtórzenie zredukowanego zakresu wymagań, ponieważ w 2021 r. egzamin ten odbędzie się w ostatnim tygodniu maja, a nie jak w roku 2019 – w kwietniu.
Czym są wymagania egzaminacyjne?
Przygotowane przez ekspertów wymagania egzaminacyjne są oparte na wymaganiach ogólnych i szczegółowych podstawy programowej kształcenia ogólnego. W swoim zakresie uwzględniają one jednak specyficzną sytuację edukacyjną na przestrzeni ostatnich trzech lat szkolnych. Wymagania egzaminacyjne nie określają zakresu kształcenia. Nie ograniczają także w żaden sposób możliwości i zakresu realizacji podstawy programowej jako takiej. Określają natomiast treści – zakres wiadomości i umiejętności, których opanowanie będzie w 2021 r. sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych odpowiednio egzaminu ósmoklasisty czy maturalnego.
Co istotne, nauczyciel realizuje program nauczania uwzględniający wymogi podstawy programowej. Jednocześnie w związku z ustaleniem nowych wymagań egzaminacyjnych na 2021 r. w sposób szczególny zwraca uwagę na te treści kształcenia, które zostały wskazane jako wymagania egzaminacyjne.
Zmiana arkuszy egzaminacyjnych
Wprowadzenie na potrzeby egzaminów w 2021 r. wymagań egzaminacyjnych wiąże się z modyfikacją formuły arkuszy egzaminacyjnych. Zmiana ta będzie dotyczyła m.in.:
[Punkty 1-3 to część dotycząca egzaminu ósmoklasisty]
4) w przypadku egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym:
- zmniejszenia (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym (przede wszystkim w zakresie zadań otwartych), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (170 minut);
5) w przypadku egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów na poziomie rozszerzonym:
- zniesienia obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania egzaminu maturalnego.
Przypominamy o konsultacjach dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Komunikat
W tygodniu 23-27 listopada 2020 będziemy nadal pracować w systemie on- i offline, według zamieszczonego na stronie szkoły NOWEGO planu.
W tym tygodniu wszystkie lekcje trwają po 45 minut.
Wideokonferencja dot. rodziny
Wideokonferencja połączona z warsztatami odbędzie się 25 listopada 2020 r. w godz. 9.00-15.00 (z uwagi na obostrzenia sanitarne - w formie on-line). Szczegółowy program oraz link do wydarzenia otrzymają osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdRWeDA5woSff19HipW9JIFFgsBk96dyHwiGzK61R0wch7jw/viewform?usp=sf_link
Zastępstwa
ZASTĘPSTWA PIĄTEK, 20 LISTOPADA
1,2 lekcja - 3AB - zajęcia odwołane (chemR, j.polskiR, j.angP)
KL. 3B - zajęcia offline cały dzień
KL. 3A - PRÓBNE TESTY
8.15 - 11.25 - MTEMATYKA (koniec pracy z arkuszem najwcześniej o 10.45)
sala 19 - p. Cugowska (Tokarz, Dulski, Malesz, Broszko, Bal)
sala 18 - p. Grodzicka (Piotrowska, Awiżeń, Chojnacka, Sobów, Unuczek)
sala 20 - p. Czyszczoń (Bilecki, Gałusza, Hutman, Milke, Makuch)
PRZERWA - 11.25 - 11.40 (UCZNIOWIE POZOSTAJĄ W KLASACH)
DYŻUR: Z. CZYSZCZOŃ/Z.GRODZICKA
11.40 -13.30 JĘZYK POLSKI - sale jak wyżej; koniec pracy z arkuszem najwcześniej o 13.00
sala 19 - p. Szeremeta
sala 18 - p. Trybukiewicz
sala 20 - p. Ditrich
UCZNIOWIE POJEDYNCZO OPUSZCZAJĄ SALE po 1. i 2. części testów
(dyżur na korytarzu w czasie pisania - p. Marzenka)
KOMUNIKAT
UWAGA NAUCZYCIELE ALTERNATYWNEGO LO !
SZKOLENIE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z TESTPORTALU ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK (19 listopada) o GODZ. 16.00 na platformie MS TEAMS. Proszę wszystkich nauczycieli o wzięcie udziału w tej formie doskonalenia.
Mariola Łuszczewska