Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
1 XI
11-12 XI
23 XII - 31 XII
6 I
31 I - 13 II
14-18 IV
1-3 V
4-6 V
9-10 V
16-17 VI
23 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Jak zostać królem

Jak zostać królem


Dnia 7 kwietnia 2011r. wybraliśmy się z klasą I „B” na film Toma Hoopera „Jak zostać Królem”. Jest to dramat historyczny opowiadający o losach księcia Yorku, Alberta (Colin Firth). Produkcja ta pochodzi z wytwórni See Saw Films, Bedlam Productions, a jej scenariusz napisał David Seidler. Fabuła koncentruje się na niekonwencjonalnej terapii przeprowadzanej przez logopedę Lionela Lounge'a (Geoffrey Rush). Wydarzenia, które rozgrywały się w ówczesnej Europie są przesunięte na drugi plan.
Książę Yorku, nieśmiały Albert, jest synem Jerzego VI (Michael Gambon). Po jego śmierci królem zostaje jego starszy syn, Edward VIII (Guy Pearce). Jednak po nie całym roku abdykuje, aby móc spędzić życie szczęśliwie z wybranką swojego serca, rozwódką Wallis Simpson. Władcą Brytanii zostaje Albert, przyjmując imię po ojcu, Jerzy VI. Niestety, jest on bardzo zakompleksionym mężczyzną z wadą wymowy – jąkaniem. Przez to nie potrafi wygłaszać przemówień do narodu. Razem z małżonką szukali pomocy u różnych specjalistów, bez widocznych efektów. Kiedy już Albert stracił nadzieję, jego żona umówiła go na spotkanie z „doktorem” Lionelem Loungiem. Ich relacje od początku są trudne i skomplikowane, ponieważ Lionel jest zwykłym, prostym człowiekiem, niespełnionym aktorem. Jego metody wydają się dziwne dla arystokraty. Ćwiczenia mowy, żonglerka słowna oraz używanie przekleństw dla rozluźnienia mięśni twarzy z początku bardzo irytują przyszłego króla. Jednak gdy kuracja zaczyna przynosić efekty, oboje spostrzegają, że stali się dobrymi przyjaciółmi. Jak to w przyjaźni bywa, nie obejdzie się bez zgrzytów, jednak po nich zawsze przychodzi czas spokoju i rozładowanie emocji. Lounge pomaga mu w najtrudniejszych momentach; gdy przygotowuje się do koronacji, gdy musi wygłosić wojenne orędzie. Wtedy właśnie dopada go największy stres; musi przemówić do całego narodu w sposób przekonujący oraz podnoszący na duchu, w czasach widma wojny oraz potęgi Hitlera. Udaje mu się to znakomicie, jego żona oraz córki są z niego bardzo dumne. Mimo wielkiego zakłopotania oraz przerażenia, król nie traci dobrego humoru; „-Zająkałeś się przy W; -Musiałem to zrobić, aby poznali kto mówi”.
„Jak zostać królem” jest historią o przyjaźni, lojalności i poświęceniu dwóch mężczyzn pochodzących z dwóch różnych światów; król kontra psychoanalityk bez dyplomu. Dopełnieniem gry aktorskiej tego duetu jest wystrój wnętrz. Trzeba również przyznać, że Anglia z lat trzydziestych została bardzo wiernie odtworzona. Jest to królestwo rozdarte między skostniałym konserwatyzmem, a zmianami, których nie sposób zatrzymać. Mimo podzielonych zdań uważam, że na Oscary zasłużyli obaj aktorzy.

Aleksandra z kl. IIB

 

Obrazy artykułów: film03.jpg 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,888,914 unikalne wizyty