Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
1 XI
11-12 XI
23 XII - 31 XII
6 I
31 I - 13 II
14-18 IV
1-3 V
4-6 V
9-10 V
16-17 VI
23 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Z kulturą na "Ty"

Upłynęły zaledwie dwa miesiące nauki w nowej szkole, a już każdy z nas posiada walizkę pełną bezcennych wspomnień. Spragnieni wrażeń, przygód i nowej dawki wiedzy uczniowie klasy IA i IB LO wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Niebo pokryte jesiennymi chmurami nie zapowiadało wspaniałej atmosfery szkolnej wycieczki do stolicy Dolnego Śląska, którą odwiedziliśmy w ubiegłą środę, czyli 6 listopada 2013r.

Pierwszym punktem naszego programu było Muzeum Narodowe we Wrocławiu, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej, na której pani kurator podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat odczytywania dzieła sztuki, jego kompozycji, nastroju i barwy, nawiązując do dzieł sztuki klasycyzmu, średniowiecza i współczesnych instalacji m.in. M. Abakanowicz.

Muzeum bogate jest w eksponaty; począwszy od antyku po czasy współczesne. Magia dawnych rękodzieł i ich potęga pozwoliły nam lepiej zrozumieć kunszt artystyczny, a także obcować z prawdziwą sztuką.

Po lekcji muzealnej udaliśmy się do Synagogi pod Białym Bocianem, mieszczącej się przy ulicy Pawła Włodkowica. Z pobytu w świątyni żydowskiej mogliśmy wynieść wiele cennych wiadomości. Przewodniczka zapoznała nas z jej historią, architekturą, symboliką oraz przekazała nam informacje na temat religii judaistycznej, obejrzeliśmy też galerię i znajdującą się tu wystaw, był też czas, by porozmawiać na nurtujące nas tematy.

Po części edukacyjnej skierowaliśmy się do galerii handlowej, gdzie zregenerowaliśmy siły (czas na obiad), pocieszyliśmy nieco narządy wzrokowe oglądając już inne wystawy i przede wszystkim integrowaliśmy się popijając kawę.

Jako ostatni punkt programu zaplanowana był sztuka „Mayday”, którą obejrzeliśmy na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. Komedia ta była dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, zapoznaliśmy się z teatrem w całej krasie. Poznaliśmy specyfikę gry aktorskiej, przyjrzeliśmy się kostiumom, scenografii i tematowi - bigamii w wydaniu komediowym. Była to okazja do uzupełnienia braków z dziedziny kultury i poszerzenia swoich horyzontów.

Choć życie przemija w bardzo szybkim tempie, to my jako jednostki pozostawiamy wiele po sobie. Wytwory ludzkiej kultury kształtują kolejne pokolenia. Najważniejsze jest jednak to, że to co my zabieramy ze sobą, jest niezniszczalne. Wspomnień nigdy nie utrwalimy w takim kolorycie jak przechowujemy je w pamięci. Dlatego cóż piękniejszego jak dotknąć wartości najwyższych lotów? Przekonani o sensie dydaktycznych wojaży snujemy już nowe plany.

Ponadto wyjazd ten był wspaniałą okazją do integracji nas i dostrzeżenia rzeczy, które zaniedbujemy w codziennej gonitwie.

Aleksandra Pinkas, kl. IB

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,888,942 unikalne wizyty