Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
1 XI
11-12 XI
23 XII - 31 XII
6 I
31 I - 13 II
14-18 IV
1-3 V
4-6 V
9-10 V
16-17 VI
23 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Azerbejdżan, Indonezja, Mołdawia, Serbia

 

Azerbejdżan, Indonezja, Mołdawia, Serbia…

Obrazy artykułów: euroweek1.jpgI wiele innych państw. W takim to międzynarodowym towarzystwie uczennice klasy 3b liceum (Klaudia Sajewicz i Wiktoria Łukowicz) spędziły kilka lipcowych dni (21.07-24.07.2013r.) podczas EUROWEEK-u zorganizowanego w Długopolu Zdroju przez Europejskie Forum Młodzieży. Spotkały się z wieloma znanymi nam już z zajęć szkolnych wolontariuszami oraz poznały wielu nowych. Wszystkie ćwiczenia prowadzone były w języku angielskim w kilku grupach wiekowych.

Już na samym początku nie dało się nie zauważyć Serbskiego wolontariusza Denisa Brborica, który swoim humorem oraz ciekawym językiem (angielsko-polsko-serbska mieszanka) wprowadzał wszystkich w program Euroweeku. Podczas pierwszych prezentacji dowiedzieliśmy się wiele o naszych wolontariuszach, którzy sami się przedstawiali. Jednak wszystko zaczęło się dopiero następnego dnia.

Od samego śniadania miałyśmy okazję zasmakować międzynarodowych specjałów. Tosty francuskie hmmmm pychota. Następnie rozpoczął się Eneergizer … to słowo budziło postrach wśród uczestników Euroweeku. Co to będzie? Biegi wytrzymałościowe, jogging, pływanie albo coś innego!? A może wyprawa w góry? Nasi wolontariusze do samego końca trzymali nas w niepewności. Tym razem pogoda nam sprzyjała, pomimo upału. Zostaliśmy na terenie ośrodka i graliśmy w piłkę. Od tego dnia można powiedzieć, że upał człowiekowi jednak czasem sprzyja. Następnie mieliśmy gry i ćwiczenia językowe, które w dodatkowy sposób pomagały nam się bardziej poznać. Było przy tym sporo śmiechu.:) Przedpołudnie minęło nam na dobrej językowej zabawie. Po południu zaczęły się prezentacje wolontariuszy o ich krajach. Jako pierwsza wystąpiła Kinga pochodząca z Rumunii. No właśnie, sam kraj jej pochodzenia był interesujący, ponieważ przyznaje się szczerze, że o Rumunii wiedziałam niewiele. Rumunia… wampiry i Transylwania? Kraj postrzegany przez na jako słabo rozwinięty? Nic tak naprawdę nie wiemy o jego kulturze. A tym razem okazało się, że to ciekawy zakątek naszego globu, pomimo istniejących stereotypów. Chcę obalić najbardziej popularny-wampiry nie istnieją! Możemy spokojnie jechać do Transywanii i zwiedzić wiele zabytków wpisanych na listę świtowego dziedzictwa UNESCO.Obrazy artykułów: euroweek3.jpg

Każdy dzień Euroweeku obfitował w mnóstwo wrażeń i nowych informacji o innych krajach. Między wykładami oraz podczas wieczornych dyskotek można było nawiązać mnóstwo znajomości z wolontariuszami. Ogromnym plusem było to, że cały czas musiałyśmy się komunikować w języku angielskim. Sama „złapałam się” później, że nawet wracając po rozmowach do pokoju myślałam w tym języku. Było to niezwykle ubogacające doświadczenie.

A teraz pora na trzy razy naj… na świecie według Euroweeku (ranking jak najbardziej subiektywny)

Najbardziej egzotycznym krajem jaki był prezentowany była Indonezja. Odległy kraj i kultura, która jest niemniej bardzo interesująca.

Najbardziej ciekawą prezentacją była prezentacja o Francji. Mogliśmy trochę pouczyć się języka, posłuchać muzyki i poznać przemiłego Francuza, który wraz z bagietką oprowadzał nas po swoim kraju.

Najbardziej smakową prezentacją, była prezentacja o Argentynie, przygotowana przez Lucianę (naszą szkolną wolontariuszkę asystującą przy nauce języka hiszpańskiego). Każdy uczestnik mógł zasmakować typowo argentyńską Yerba Mate i dowiedzieć się więcej o argentyńskich specjałach.

Podsumowując: czas spędzony na Euroweeku był bardzo cenny i rozwijający, a uczennice naszej szkoły spisały się na medal.

Wiktoria Łukowicz klasa III b liceum

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,888,963 unikalne wizyty