Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
1 XI
11-12 XI
23 XII - 31 XII
6 I
31 I - 13 II
14-18 IV
1-3 V
4-6 V
9-10 V
16-17 VI
23 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Bliższe spotkanie z Europą!

Obrazy artykułów: efm01.jpg

"O radości iskro bogów,

Kwiecie elizejskich pól…"

 

Obrazy artykułów: efm02.jpgSpotkanie Europejskiego Forum Młodzieży odbyło się 17.04.2013r. w Starostwie Kłodzkim. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt brać w nim udział w składzie: Aleksandra Kołaczek, Anita Mycak, Paweł Mazurek, Klaudia Sajewicz, Wiktoria Łukowicz, Estera Piznal, Arkadiusz Adamiszak i Bartłomiej Iwański. Oprócz nas w konferencji udział brali uczniowie innych szkół. Do godziny 9.00 odbywała się rejestracja uczestników, po czym oficjalne powitanie i rozpoczęcie konferencji. W międzyczasie przychodzili wolontariusze wielu krajów, przebywający na projektach w Kotlinie Kłodzkiej.Obrazy artykułów: efm05.jpg

Każdy otrzymał teczkę, w której były dokumenty jakie trzeba złożyć, ubiegając się o wolontariat oraz gazety czy broszury dotyczące Unii Europejskiej i organizacji pozarządowych. Trzeba przyznać, że sporo tego było Smile Wszystko rozpoczęło się od wystąpienia Starosty Powiatu Kłodzkiego – p. Macieja Awiżenia. Jednym z punktów jego przemówienia było bezrobocie, które jest w naszym powiecie dosyć wysokie oraz organizacje pozarządowe i pomoc niepełnosprawnym. Następnie słuchaliśmy przemówienia pani Jolanty Karawackiej z Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku. Oglądaliśmy jej prezentacje na temat bezrobocia i walki z nim. Kolejną osobą przemawiającą do nas była pani Katarzyna Woszczak z firmy General Electric z Kłodzka. Namawiała nas do brania udziału w różnych wymianach i programach młodzieżowych, które dają ogromne szanse na rozwój. Ona sama studiuje europeistykę i prawo, tak że mogliśmy liczyć na jej profesjonalizm. Ta pani kilka lat wcześniej uczestniczyła w takich wymianach i podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Obecnie pracuje jako asystentka w Biurze Poselskim Eurodeputowanej Lidii Geringer de Oedenberg.

Następnie rozpoczęła się przerwa "kawowa". Był to dobry moment na nawiązanie międzynarodowych znajomości. Poznaliśmy wolontariuszy z wielu krajów m.in.: Gruzji, Indonezji, Argentyny, Meksyku, Serbii, Hiszpanii, Turcji. Niektórzy byli nam dobrze znani m.in. z zajęć szkolnych i ich prezentacji. Dodatkowym plusem było to, że mogliśmy poćwiczyć język angielski i dowiedzieć się, jak inni patrzą na nas Polaków i na nasz kraj.

Obrazy artykułów: efm03.jpgPo przerwie było wystąpienie osób ze szkół wyższych, którzy opowiadali nam o sytuacji na polskim rynku pracy. Osobiście czułam pewien niedosyt, ponieważ jak na międzynarodowe spotkanie cały czas mówiono o polskim bezrobociu i szansach na rozwój. Pomimo obecności wielu wolontariuszy niestety dla nich zostało przeznaczone tylko 30 minut i w dodatku musieli się bardzo śpieszyć. Liczyliśmy na to, że Forum będzie miało na celu zacieśniane więzi pomiędzy narodami I WSPÓLNĄ DYSKUSJĄ na tematy PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH W CAŁEJ EUROPIE. Ku naszemu rozczarowaniu niestety nasłuchaliśmy się bardzo wiele o polskim rynku pracy oraz o szkołach wyższych i kierunkach ścisłych, które być może otworzą drzwi do kariery. Przez wspomniane przeze mnie 30 minut prezentacji wolontariuszy mogliśmy podziwiać kraje takie jak: Argentyna, Indonezja, Serbia. Wszystko było bardzo ciekawe, tylko na nic nie było już czasu. Gdyby nie to, że podczas przerwy udało nam się z nimi lepiej zapoznać, nie mielibyśmy czasu ich bliżej poznać. A szkoda, ponieważ było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Spotkania międzynarodowe wiele nam dają, poznajemy innych ludzi, poszerzają się nasze horyzonty oraz szkolimy język. Poznaliśmy pracę wolontariuszy i dowiedzieliśmy się na czym ona polega. Szkoda tylko, że podczas spotkania mieliśmy tak mało czasu, aby wykorzystać nasze umiejętności językowe.

Obrazy artykułów: efm04.jpgKto wie, może i uczniowie naszej szkoły staną się kiedyś jeszcze wolontariuszami europejskimi? Zobaczymy Smile

Wiktoria Łukowicz klasa 2A

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.00
3,888,925 unikalne wizyty